Najväčšia opora Indianapolis Colts posledných rokov Andrew Luck utrpel zranenie v poslednom dueli proti Tennessee Titans, ktorý Colts priviedli k víťaznému koncu (24:17). Luck má príznaky otrasu mozgu. Podľa hlavného trénera Colts Chucka Pagano-a skúsený quarterback zostáva v protokole a na nasledujúci duel, ktorí Indianapolis odohrá vo štvrtok proti Pittsburghu Steelers, nenastúpi. Luck utrpel zranenie po sacku tackla Austina Johnsona.

„Príznaky otrasu mozgu sa u neho začali prejavovať o niečo neskôr,“ povedal včera na tlačovej konferencii Pagano na adresu toho, že Luck po zápase komunikoval s novinármi. „Bude záležať na vyjadrení našich doktorov. Ak mu neodporučia hrať, budeme musieť improvizovať. Nasadíme Scotta Tolziena,“ dodal Pagano, ktorí verí viac v štart Tolziena ako Lucka.

Už má skúsenosti

29-ročný quarterback Tolzien už rolu starting quarterbacka zastával. Ako hráč Green Bay Packers v sezóne 2013 zastúpil Aarona Rodgersa v dvoch dueloch, no Packers v oboch zápasoch nezvíťazili. Tolzien podpísal 2-ročnú zmluvu s Colts v marci tohto roka. „Môžem operovať len s takými možnosaťmi a hráčmi, akí mi boli daní,“ povedal Pagano na adresu Tolziena.

Luck má príznaky otrasu mozgu
Zdroj: fansided.com

„Teraz dostane ideálnu príležitosť ukázať mi, čo v ňom naozaj je. Má tiež obmedzené možnosti, ale je to profesionál a verím mu. Nepochybujem o tom, že na ihrisku urobí všetko pre víťazstvo. Všeobecne nášmu tím sa darí, keď nám osud nepraje. Naši hráči vedia ako sa majú správať, dokážu zakaždým správne reagovať. O tomto to je, toto je futbal,“ dodal Pagano.

Luck má príznaky otrasu mozgu
Zdroj: fourthandgoal.com

Indianapolis Colts stále bojujú o postup do play-off. V divízii AFC South im patrí 2. miesto hneď za Houstonom Texans. Na Texans strácajú len 1 víťazstvo, ale v prospech Houstonu hovorí fantastická bilancia s divíznymi súpermi. Texans proti tímom z AFC South ešte neprehrali (3-0), Colts dvakrát (2-2).

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry