V Dallase sa túto sezónu dejú veľké veci. Tímu, ktorému na začiatku ročníka nikto neveril má aktuálne bilanciu 8-1 a vedie konferenciu NFC. Po poslednom víťazstve Dallasu proti Pittsburghu Steelers (35:30) majiteľ a generálny manažér Jerry Jones opäť šokoval. Jones potvrdil že legenda Dallasu Cowboys Tony Romo stratil pozíciu starting quarterbacka po dlhých 10 rokoch. Jeho miesto v nasledujúcom dueli opäť zastúpi Dak Prescott, Tony Romo bude len náhradník.

Tony Romo bude len náhradník
Zdroj: profootballspot.com

„Všetci chceme dosiahnuť len jedno – vyhrávať,“ povedal Jones po zápase so Steelers. „Pokým hrá Prescott máme väčšiu šancu splniť náš základný a jediný cieľ. Každý hráč sa snaží urobiť na ihrisku všetko pre víťazstvo. Tréneri a ja ako generálny manažér tiež, a mojim aktuálnym rozhodnutím je, že bude hrať Prescott,“ dodal človek, ktorý si myslí, že víťazná zostava by sa nemala meniť.

Tony Romo bude len náhradník
Zdroj: usatoday.com

Situácia v Dallase sa dramaticky otočila. Ešte pred pár týždňami Jones tvrdil, že 36-ročný rozohrávač je jasná jednotka tímu, a akonáhle sa zotaví zo zranenia bude zastávať rolu starting quarterbacka. „Tony robí skvelú prácu pri rehabilitácii. Chce sa dostať do najlepšej formy, aby bol výborne pripravený, keď bude hrať. A my ho chceme opäť vidieť hrať,“ povedal Jones, ktorý netají svoj obdiv voči 36-ročnému hráčovi.

Šanca hrať v play-off

Tony Romo ešte nie je odpísaný úplne. Dallas Cowboys pravdepodobne budú hrať v play-off, a práve vtedy môže tréner Jason Garrett siahnuť po skúsenom rozohrávačovi. Nebolo by to žiadnym prekvapením. Niečo podobné si v minulej sezóne prežil Peyton ManningDenveri Broncos, ktorý taktiež počas sezóny stratil pozíciu starting quarterbacka, no v play-off Gary Kubiak staval iba jeho.

Tony Romo bude len náhradník
Zdroj: usatoday.com

„Je to úžasné pre fanúšikov, hráčov a aj pre trénerov, že musíme riešiť podobné, príjemné, problémy,“ skonštatoval Jones. „Rozhodne chceme vyriešiť tento problém v prospech celého tímu. Máme radi oboch, Tony je legenda tímu, Dak je zase naša budúcnosť. Momentálne však vyzerá lepšie Prescott. Rozhodne sa na ihrisku.“ Jones dodal, že Tony Romo sníva o prsteni a je mu jedno, či ho vyhrá ako starting quarterback, alebo ako náhradník.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry