Green Bay Packers prehrali posledné 3 zápasy a túto nepriaznivú sériu by chceli pretrhnúť už tento týždeň v dueli proti Washingtonu Redskins. Zverenci Mikea McCarthyho to nebudú mať ľahké, pretože budú čeliť súperovi, ktorý v poslednom kole porazil Minnesotu Vikings. Rešpekt ale cítiť aj na druhej strane. Veľké obavy priznal cornerback Josh Norman, ktorý najväčšiu hviezdu ofenzívy Packers prirovnal k čarodejovi zo Stredozeme. Aaron Rodgers je ako Gandalf Biely ,“ povedal Norman pre Green Bay Press – Gazette.

„Je to jedna z mojich najobľúbenejších filmových postáv, preto veľmi oceňujem toto prirovnanie. Neprirovnal ma ku Gimlimu, takže som veľmi spokojný,“

„Rodgers je kúzelník, v mnohých veciach veľmi podobný Gandalfovi Bielemu. Pre mňa je Rodgers Gandalf Biely,“ pochválil Norman svojho najbližšieho súpera. „V NFL je veľa výnimočných quarterbackov, ale len pár z nich sa dá označiť slovom čarodej. Tom Brady je tiež Gandalf, ale Gandalf Šedý. Aj to je veľká extratrieda. Podľa mňa Brady a Rodgers sú najlepší rozohrávači v súčasnosti a obaja sú jednými z najlepších quarterbackov všetkých čias,“ dodal.

„Nemôžem si pomôcť, ale páči sa mi to,“ povedal Rodgers na Normanove prirovnanie ku Gandalfovi. „Je to jedna z mojich najobľúbenejších filmových postáv, preto veľmi oceňujem toto prirovnanie. Gandalf padol, potom sa však vrátil ako Biely a silnejší ako bol predtým. Na svoju obhajobu musím dodať, že ešte nemám šedú bradu, ale beriem to ako kompliment zo strany Normana. Neprirovnal ma ku Gimlimu, takže som veľmi spokojný,“ dodal s úsmevom.

Ďalší fanúšik u Redskins

Josh Norman nie je prvý hráč Washingtonu, ktorý má blízky vzťah k dielam J.R.R. Tolkiena. Už minulý rok svoj zvláštny vzťah k Pánovi Prsteňov prezentoval quarterback Redskins Kirk Cousins. Ten vymyslel zvláštny rituál, ktorý aplikuje vo všetkých zápasoch. Snaží sa spoluhráčov povzbudzovať citátmi práve z filmu Pán Prsteňov. „Snažím sa zbaviť spoluhráčov bežnej rutiny, pretože pri bežných veciach váš mozog vypne,“ povedal Cousins pre Washington Post.

Aaron Rodgers je ako Gandalf Biely
Zdroj: washingtonpost.com

„Dnes sa šedá stane bielou,“ zvykne hovoriť Cousins niektorému z linemanov krátko pred koncom duelu, v ktorom Redskins vedú. Ak jeho tím prehráva, používa inú frázu. „Dnes sa pozeráme na východ, do Mordoru.“ Quarterback priznal, že niekedy potrebujú byť hráči správne motivovaní, a vtedy im hovorí: „Hej, padnime na kolená a vráťme sa späť do Grófstva.“

Aaron Rodgers je ako Gandalf Biely

Fanúšikov Pána Prsteňov je po svete veľmi veľa, no žiadny tím v NFL sa nemôže pochváliť väščou fanúšikovskou základňou Tolkienovho sveta ako práve Washington Redskins. Možno je to len náhoda, ale víťazi Super Bowlu tiež získavajú prstene, bohužiaľ pre Denver Broncos to nie sú prstene moci. Ktovie ako by zareagoval Kirk Cousins alebo Josh Norman, keby vyhrali Super Bowl. Dokázali by prsteň hodiť do ohňa a zničiť ho? Asi nie.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry