Nedeľa, v rámci NFL, priniesla niekoľko zaujímavých zápasov a konfrontácii. Veľké prekvapenie sa rodilo v dueli medzi New England PatriotsSan Franciscom 49ers. Tom Brady však v poslednej štvrtine zabral, a Pats pohodlne zvíťazili (30:17). To, čo sa 49ers nepodarilo, dokázali urobiť hráči Tampy Bay Buccaneers, ktorí porazili Kansas City Chiefs. Nedeľa však bola nemilosrdná nielen pre hráčov Los Angeles Rams alebo Arizony Cardinals, ale aj pre členov špeciálnych tímov. Kickeri stanovili nový rekord NFL, field goal netrafili až 12-krát.

kickeri stanovili nový rekord NFL
Zdroj: si.com

„Včera bola oveľa veternejšia nedeľa ako zvyčajne býva,“ povedal Zak DeOssie, long snapper New Yorku Giants na obranu kickerov. „Fúkal silný vietor a naprieč ihriskom od našej striedačky k súperovej, čo nemajú kickeri príliš v láske. V závere duelu sa vietor nezvyčajne obrátil, a to je ďalšia veľmi nepríjemná komplikácia pre hráča, ktorý si zvykne na kopanie v určitých podmienkach.“

Na vine je zmena pravidiel

Silný vietor nefúkal len v New Yorku v zápase Giants, ale aj na ostatných nekrytých štadiónoch. Najmä kvôli tomu sa tréner Washingtonu Redskins rozhodol až 2-krát skúsiť 2-bodový conversion. Neúspešne. „Liga chce, aby sme pri riešení týchto situácii skúšali agresívnejšie riešenia, len kvôli tomu zmenili pravidlo o extra bodoch,“ okomentoval situáciu vo Washingtone tréner Pittsburghu Steelers Mike Tomlin.

kickeri stanovili nový rekord NFL
Zdroj: sbnation.com

Nový záporný rekord ligy sa bude prekonávať veľmi ťažko. Vytvorili ho Mike Nugent, Robbie Gould, Matt Prater, Kai Forbath, Connor Barth, Stephen Gostkowski, Steven Hauschka, Jason Myers, Cody ParkeyDustin Hopkins. V histórii NFL sa nikdy nestalo, že by kickeri v jeden deň minuli field goal viac ako 10-krát. Včera 10 hráčov prekonalo 46-ročný rekord. Vtedy sa kickeri netrafili práve 10-krát.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry