Carolina Panthers v Thursday Night Football narazili na New Orleans Saints. Zverenci Rona Riveru dlho v zápase dominovali, najmä kvôli fantastickej defenzíve, ktorá v úvodných troch štvrtinách dovolila Saints skórovať len 3 body. Carolina nakoniec New Orleans porazila, no konečné skóre už nebolo také jednoznačné (23:20). Panthers opäť zradila 4. štvrtina, v ktorej súperovi dovolili skórovať 17 bodov, rovnako ako týždeň pred tým. Problémy v obrane Caroliny sa ešte zväčšili, pretože Luke Kuechly vo štvrtok nedohral zápas.

Luke Kuechly vo štvrtok nedohral
Zdroj: si.com

„Je to všetko veľmi znepokojujúce,“ povedal Rivera na pozápasovej tlačovej konferencii. Stav svojho najlepšieho obrancu však nechcel komentovať. „Nechcem a nebudem špekulovať o jeho zdravotnom stave. Nie som lekár, ani expert na zranenia, preto si počkám na vyšetrenia. Áno, môžem potvrdiť, že existujú obavy ohľadom otrasu mozgu, ale to je všetko.“

Emotívny odchod

Luke Kuechly je hráč, ktorý miluje futbal nadovšetko a len veľmi ťažko sa zmieruje s tým, keď kvôli zraneniu nemôže pomôcť svojmu tímu. „Je to hra, ktorú milujem. Budem hrať tak dlho, ako len budem môcť,“ povedal minulý rok v októbri Kuechly. Hlavne kvôli tomu 25-ročný linebacker bojoval so slzami v očiach, keď ho vozík odvážal preč z ihriska.

Luke Kuechly vo štvrtok nedohral
Zdroj: pantherswire.usatoday.com

Kuechly bol do NFL draftovaný v roku 2012 v 1. kole z celkového 9. miesta. Hneď od prvej sezóny v lige sa zaradil medzi najlepších linebackerov v NFL. Hovorí o tom fakt, že od roku 2013 do roku 2015 bol Kuechly zvolený do prvého All-Star tímu. Okrem toho je aj trojnásobným víťazom Butkus Award, ceny pre najlepšieho linebackera. Von Miller túto trofej vyhral len raz.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry