Včera Bill Belichick predviedol najšokujúcejšiu výmenu za 16 rokov, ktoré pôsobí na lavičke New England Patriots. Do svojho bývalého tímu, Clevelandu Browns, kde pôsobil ako hlavný tréner v rokoch 1991 až 1995, poslal 1 z 3 najlepších linebackerov v lige Jamie Collinsa. Patriots obratom dostali len výber v 3. kole draftu v roku 2017. Trade neprekvapil len odborníkov a fanúšikov, ale aj samotných hráčov New Englandu. Hráči sa začínajú báť o miesto v tíme.

Hráči sa začínajú báť o miesto v tíme
Zdroj: boston.com

„Sme v šoku, čo je pochopiteľné, keď tím opustil hráč, ktorý tu hral 4 roky, a bol pre tým veľmi produktívnou súčasťou,“ povedal Safety Devin McCourty. „Jamie bol obrovským kusom našej obrany, pravdepodobne náš najlepší hráč v defenzíve. Po výmene všetci v kabíne cítime, že nás čaká doba veľkých zmien,“ dodal 29-ročný hráč, ktorý si myslí, že Patriots nedostali adekvátnu náhradu za hviezdneho linebackera.

Za odchod môžu peniaze

Dôvod, pre ktorý Collins opustil New England bola blížiaca sa prestupová uzávierka, tzv. trade deadline. Podľa pravidiel NFL sa výmeny môžu robiť do dnešného dňa (1. novembra), a ďalšie 2 týždne majú generálni manažéri na podpisy s UFA hráčmi (neobmedzení voľní hráči) vo svojich tímoch, ktorým po sezóne končia zmluvy. Collins bol práve takým hráčom, a podľa Iana Rapoporta mal odmietnuť zmluvu, ktorú mu Pats ponúkli.

„Collins často nepočúva trénerov a hrá úplne inak, ako má zadané v skriptách. Hrá na voľnej nohe.“

Podľa Rapoporta malo vedenie Patriots ponúknuť Collinsovi niekoľkoročný kontrakt. Každý rok by si zarobil 10 miliónov dolárov. 27-ročný linebacker novú zmluvu odmietol, a rozhodol sa vyskúšať voľný trh. Jamie Collins si myslí, že ako tzv. free agent (voľný hráč) dostane od niektorého tímu väčšie peniaze. Chce sa stať 1 z najlepšie platených hráčov na svojej pozícii.

Hráči sa začínajú báť o miesto v tíme
Zdroj: patriots.com

Bill Belichick vymenil 27-ročného linebackera aj kvôli tomu, že sa Jamie Collins vymykal zo systému, ktorý hlavný tréner v New England zaviedol. „Collins často nepočúva trénerov a hrá úplne inak, ako má zadané v skriptách. Hrá na voľnej nohe,“ napísal na sociálnej sieti Twitter po výmene bývalý vedúci Patriots a blízky dôverník trénera Belichicka Michael Lombardi. Tento prístup sa očividne nepáčil hlavnému trénerovi Pats.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry