Minnesota Vikings vstúpili do sezóny 2016 správnou nohou. Zverencov Mike-a Zimmera nezastavili ani zranenia quarterbacka Teddyho Bridgewatera a running backa Adriana Petersona. Vikings boli strašiakom ligy, v prvých 5. dueloch neokúsili chuť prehry pričom porazili Green Bay Packers, Houston Texans alebo Carolinu Panthers. Na rad však prišiel zápas proti Philadelphii Eagles, odkedy hráči Minnesoty už nevyhrali ani raz. Tento týždeň by chceli Vikings zlomiť 4-zápasovú sériu prehier. Podarí sa im to? Tu je naša predpoveď 11. kola.

Vikings vs Cardinals

predpoveď 11. kola
Zdroj: dailynorseman.com

Úplne opačné nálady panujú aktuálne v oboch táboroch. Ak Minnesota mala výborný, priam bezchybný štart do sezóny 2016, o Arizone Cardinals sa to nedá povedať. Tí prehrali až 3-krát z úvodných 4 pokusov. Od 5. týždňa však hráči Arizony prehrali už len raz, a to proti Panthers. Tento týždeň v prospech Minnesoty bude hrať ich kvalitná defenzíva, ktorá patrí medzi najelitnejšie v celej NFL. Na druhú stranu treba dodať, že Cardinals už v prebiehajúcom ročníku čelili elitnej obrane, zápas síce nevyhrali, ale ani neprehrali. Favorit duelu sa hľadá ťažko, ale viac veríme Arizone. Útok Vikings neskóroval viac ako 20 bodov už 4 kolá, proti Cardinals sa im to opäť nepodarí, a prehrajú.

Náš tip: Arizona Cardinals

Browns vs Steelers

predpoveď 11. kola
Zdroj: rukkus.com

Ďalším tímom, ktorý nutne potrebuje zastaviť sériu prehier je Pittsburgh Steelers. Už cez víkend k tomu dostanú zverenci Mike-a Tomlina ideálnu príležitosť. Len málokto verí Clevelendu Browns, že by mohli na domácom ihrisku uspieť. Najslabší a jediný tím, ktorý túto sezónu ešte nevyhral, nebude mať proti ofenzíve Steelers žiadnu šancu. Ben Roethlisberger odohral fantastický zápas proti Dallasu Cowboys, no ani jeho skoro bezchybný výkon nepomohol Pittsburghu k víťazstvu. Proti Browns možno nehodí cez 400 yardov ako proti Dallasu, ale určite si pripíše minimálne 1 passový touchdown. Steelers stále živia šancu zahrať si v play-off, ak však neporazia Browns, nezaslúžia si tam hrať.

Náš tip: Pittsburgh Steelers

Seahawks vs Eagles

predpoveď 11. kola
Zdroj: inquisitr.com

Seattle Seahawks je ďalším tímom, ktorý zdobí kvalitná defenzíva. Netreba však brať kredit ani ofenzíve Seattlu. Áno, Russell Wilson bol v úvode sezóny mimo rytmus, no na vine boli zranenia, najmä nedoliečený členok, kvôli ktorému musel hviezdny quarterback obmedziť svoju obľúbenú behovú hru. V posledných týždňoch v Seattle všetko klape tak ako má. Potvrdilo to víťazstvo v poslednom týždni, kedy hráči Seahawks porazili New England Patriots. V dobrej nálade do tohto duelu vstúpia aj hráči Philadelphie. Tí v poslednom kole porazili Arizonu a zastavili tak svoju sériu prehier. Carson Wentz je pripravený čeliť ďalšej náročnej skúške, maturitu proti Vikings zvládol na výbornú. Teraz ho však čakajú štátnice. Philadelphia Eagles túto sezónu zakaždým vyhrali, keď proti ním nastúpila výborná defenzíva, nebude tomu inak ani teraz.

Náš tip: Philadelphia Eagles

Redskins vs Packers

predpoveď 11. kola
Zdroj: nj.com

Aaron Rodgers alebo Gandalf Biely? Na tom nezáleží, očividne ale skúsený rozohrávač Green Bay budí veľký strach vo Washingtone. Rodgers sa túto sezónu snaží, ale na výsledkoch sa to bohužiaľ pre neho a fanúšikov tímu neodráža. Forma Packers v posledných dueloch určite nie je dobrá. Svedčí o tom fakt, že Rodgersová partia nevyhrala zápas už 4 týždne. Najmä v defenzíve Packers to škrípe. Len v poslednom týždni obrana Green Bay dovolila súperom skórovať až 47 bodov. Za to vo Washingtone to túto sezónu vyzerá veľmi nádejne. Redskins sa aktuálne nachádzajú na poslednom postupovom mieste, ktoré by radi udržali do konca základnej časti. Hráči Washingtonu sú azda najnevyspytateľnejší súper v aktuálnom ročníku. Zdá sa, že proti silným tímom sa dokážu správne motivovať, proti tým slabším im to nejde. Uvidíme, čo si Kirk Cousins na konci zápasu zakričí, no myslíme si, že to bude: „Dnes sa šedá stane bielou.“

Náš tip: Washington Redskins

Raiders vs Texans

predpoveď 11. kola
Zdroj: torotimes.com

Houston Texans po dlhom období konečne našli správneho ofenzívneho vodcu. Brock Osweiler síce nepatrí medzi najlepších rozohrávačov v NFL, no Texans dokážu vyhrávať potrebné zápasy k tomu, aby postúpili do play-off. Houston naposledy porazili Jacksonville Jaguars. Teraz však budú čeliť súperovi z úplne inej planéty. V Oaklande 14 rokov čakali na sezónu 2016. Síce postup do play-off ešte nemajú istý, ale ak dokážu nadviazať na výkon, ktorý predviedli v poslednom kole proti Denveru Broncos, nebudú mať problém s kvalifikovaním sa do vyraďovacej časti. Najväčšou ozdobou Raiders v aktuálnom ročníku je tímovosť. Keď má obrana slabší deň, dokáže potiahnuť ofenzíva a naopak. Tréner Jack Del Rio namiešal správny koktejl. V tomto zápase budú rozhodovať najmenšie detaily, a Raiders už niekoľko krát ukázali, že sú puntičkári.

Náš tip:  Oakland Raiders

Ostatné zápasy:

Carolina Panthers vs New Orleans SaintsPanthers

Indianapolis Colts vs Tennessee TitansTitans

Detroit Lions vs Jacksonville JaguarsJaguars

Kansas City Chiefs vs Tampa Bay BuccaneersChiefs

New York Giants vs Chicago BearsGiants

Cincinnati Bengals vs Buffalo BillsBengals

Dallas Cowboys vs Baltimore RavensCowboys

Los Angeles Rams vs Miami DolphinsDolphins

San Francisco 49ers vs New England PatriotsPatriots

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry