Washington Redskins riešia nepríjemnú situáciu. Aktuálne sa tím z hlavného mesta nachádza na poslednom mieste v divízii NFC East. Ak Redskins chcú postúpiť do play-off, už si nemôžu dovoliť zakopnúť. Fanúšikov tohto tímu určite nepotešila ďalšia zlá správa z tábora ich tímu. Vedenie ligy udelilo ďalšiu suspendáciu. Ofenzívny tackle Washingtonu Trent Williams si nezahrá 4 zápasy kvôli porušeniu pravidla NFL ohľadom užívania návykových látok.

Trent Williams si nezahrá 4 zápasy
Zdroj: washingtonpost.com

„Trent Williams bol suspendovaný na 4 zápasy kvôli porušeniu pravidla ohľadom užívania návykových látok,“ bolo napísané vo vyhlásení NFL. „Suspendácia začne platiť okamžite a počas obdobia platnosti nemá Williams nárok na plat. Do zostavy Redskins sa môže vrátiť 5. decembra, deň potom ako Washington odohrá duel proti Arizone Cardinals.“ Liga povolila Williamsovi zúčastňovať sa tímových tréningov ako aj všetkých tímových aktivít.

Rovnaký prehrešok

Ľudia blízky tímu sa vyjadrili, že Trent Williams nemal pozitívny test na drogy ako tomu bolo v roku 2011, kedy Williamsovi našli v krvi pozostatky marihuany. Teraz mal 28-ročný ofenzívny tackle vynechať testy na prítomnosť návykových látok. Podľa pravidiel NFL ak hráč vynechá tieto testy je rovnako vinný ako hráč, ktorý má pozitívny test. Kvôli rovnakému prehrešku bol suspendovaný na 4 zápasy aj running back Pittsburghu Steelers Le´Veon Bell na začiatku sezóny.

Trent Williams si nezahrá 4 zápasy
Zdroj: foxsports.com

„Vedenie súťaže pozastavilo činnosť Trentovi Williamsovi kvôli porušeniu pravidla, ktoré má za úlohu kontrolovať čistotu hráčov,“ uviedlo vedenie Redskins vo svojom vyhlásení. „Hneď sme s Trentom diskutovali o tom, čo sa stalo. Veríme, že akonáhle sa Trent vráti do akcie, bude platnou súčasťou nášho tímu ako tomu bolo do teraz. Všetky otázky ohľadom porušenia tohto pravidla by mali byť smerované vedeniu ligy alebo NFLPA.“

Trent Williams si nezahrá 4 zápasy
Zdroj: washingtontimes.com

Trent Williams v aktuálnom ročníku podáva výborné výkony aj napriek problémom s oboma kolenami. Redskins v sezóne 2016 stoja služby 28-ročného hráča 6.75 miliónov dolárov. Počas obdobia suspendácie však Williams nebude dostávať plat, to znamená, že generálny manažér Scot McCloughan ušetrí 1.68 milióna dolárov. V zostave tímu by mal Williamsa nahradiť 31-ročný veterán Ty Nsekhe.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry