Seattle Seahawks si včera upevnili vedúcu priečku v divízii NFC West. Zverenci trénera Pete-a Carolla nedali šancu ani Philadelphii Eagles, ktorú Seahawks porazili celkom suverénne (26:15). Najväčšiu zásluhu na víťazstve Seattlu má ich defenzíva, ktorá nedala ofenzíve Eagles a najmä Carsonovi Wentzovi  veľa priestoru. Hráči Seattlu si pripísali na konto aj najkrajšiu hru celého zápasu. Seahawks prekvapili Eagles, quarterback Russell Wilson ako wide receiver skóroval touchdown.

Wilson ako wide receiver
Zdroj: seattletimes.com

„Bola to nádherná ukážka toho, čo naši hráči dokážu,“ povedal Caroll na súhru Wilsona a wide receivera Douga Baldwina. „Keď Russell vybehol z pocketu, okamžite si pýtal šišku. Baldwin vôbec dlho neuvažoval, musel sa uvoľniť pred dotierajúcimi obrancami a jednoducho ju tam hodil. Wilson celý čas sledoval šišku a zaslúžene skóroval svoj 1. touchdown v NFL.“

„Chceme hrať výbušný a atraktívny futbal vždy, keď nám súper k tomu dá príležitosť,“ povedal po zápase Wilson. „Veľmi dôležitým aspektom našej ofenzívnej hry je hra hlavou. Snažíme sa hrať múdro, nepúšťať sa do zbytočných rizík. Pred spomínanou hrou som zašiel za Dougom a spýtal sa ho, či si nechce vyskúšať hrať na pozícii quarterbacka. Súhlasil s tým, aby sme si na jednu hru vymenili pozície,“ dodal Wilson s úsmevom.

Spomienka na univerzitu

Russell Wilson proti Eagles neskóroval svoj 1. touchdown vo svojej kariére. V NFL sa mu takýto kúsok podaril 1-krát, ale v poslednej sezóne na univerzite vo Wisconsine predviedol niečo veľmi podobné. V zápase proti Indiane Wilson úspešne zachytil prihrávku bývalého hráča Denveru Broncos running backa Montee Balla. „Povedal mi, že to mám len hodiť a on už to chytí. Uistil ma, že to chytí, a naozaj to chytil,“ spomína na pamätný okamih Ball.

Wilson do dnešného dňa úspešne zachytil už 3 prihrávky pre zisk 31 yardov. Pre jeho spoluhráča z ofenzívy Seahawks Baldwina to bola včera vôbec 1. prihrávka v jeho kariére a hneď si na konto pripísal aj touchdown. Wilson proti Eagles celkovo skompletoval 18 z 31 passových pokusov pre 272 yardov, hodil aj 1 touchdown. Baldwin touchdown neskóroval, ale úspešne zachytil 4 prihrávky pre zisk 104 yardov.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry