V predstavovaní klubov hrajúcich americký futbal u nás budeme pokračovať tímom pôsobiacim v druhom najväčšom meste Slovenska, v Košiciach. Prečítajte si teda vizitku poskytnutú samotným klubom.

slovaknfl
Logo Cassovia Steelers

Klubové farby: modrá, zlatá

Email: info@cassoviasteelers.sk

Štadión: Futbalové ihrisko TJ FK Vyšné Opátske, Vyšné Opátske – Košice

Oficiálny web: cassoviasteelers.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/CassoviaSteelers

Instagram: www.instagram.com/cs_steelers

 

Klub Cassovia Steelers bol oficiálne založený v novembri 2011, ako splnený sen niekoľkých nadšencov pre americký futbal. Od svojho vzniku až po súčasnosť klub pôsobí ako jediný zástupca Východného Slovenska v SFL. Veľkým posunom vpred bolo nadviazanie úzkej spolupráce s najbližším klubom v okolí – Miskolc Steelers. Hráči získali možnosť pôsobiť v tomto klube a získavať veľmi cenné prvé skúsenosti.

americky futbal na slovensku

Na Slovensku sa Cassovia Steelers predstavila na MVK v roku 2012 a nasledujúci rok sme už nastúpili ako nováčik do SFL 7.

Neustála túžba po zlepšovaní sa a naberaní nových skúsenosti nás nútila hľadať viac príležitosti na hru, a tak v roku 2013 hosťovalo 15 našich hráčov v Miskolc Steelers, v Maďarskej lige – Divízia 1.

V tom istom roku sme v Košiciach vyhrali medzinárodný turnaj 7 vs 7 za účasti tímov Szilesia Rebels, Miškolc Steelers, Nyíregyháza Tigers a Cassovia Steelers a následne tretie miesto na Pohári Národov v Maďarsku, pri účasti klubov z Maďarska, Rumunska a Srbska.

americky futbal na slovensku

V roku 2014 13 našich hráčov hralo v dresoch miskolckého tímu počas účinkovania v MAFSZ DIV.1, kde po tesnej prehre vo finále ukončili sezónu na 2. mieste.

Po pravidelných náboroch a nazbieraných skúsenostiach sme dostatočne “narástli”, aby sme mohli v roku 2015 opustiť SFL 7 a prihlásiť sa do SFL. Prechod do najvyššej slovenskej súťaže bol pre klub ťažkou skúškou, ale nevyhnutným krokom vpred.

Po pravidelných náboroch a nazbieraných skúsenostiach sme dostatočne “narástli”, aby sme mohli v roku 2015 opustiť SFL 7 a prihlásiť sa do SFL.

americky futbal na slovensku

V roku 2016 sme nadviazali ďalšiu spoluprácu so zahraničným klubom. Tým je ukrajinský Užgorod Lumberjacks, v ktorého dresoch päť našich hráčov pomáhalo pri domácich zápasoch a dopomohli Užhorodčanom k tretiemu miestu v ukrajinskej lige.

Našou snahou do budúcna je hlavne rozšíriť hráčsku základňu tímu, šíriť osvetu o americkom futbale, pomáhať malým a začínajúcim klubom z okolia. Dávať im pomoc a príležitosť, akej sa dostalo aj nám, a tým vybudovať pevné miesto americkému futbalu na východe Slovenska.

ZDIEĽAŤ
Športový nadšenec a editor webového portálu SlovakNFL.sk