Tom Brady sa o miesto starting quarterbacka v tíme New England Patriots nemusí báť. Áno, je pravda, že v jeho tieni vyrastá ďalší kvalitný rozohrávač, ktorý by už teraz mohol zastávať Bradyho pozíciu. Myslí si to aj ďalšia hviezda Patriots. Wide receiver Julian Edelman chváli Jimmyho Garoppola. Dokonca ho prirovnal k velikánom tohto športu, akými sú Aaron RodgersBrett Favre.

Julian Edelman chváli Jimmyho Garoppola
Zdroj: si.com

„Nie som platený ako generálny manažér, takže neviem hodnotiť rôzne veci,“ povedal Edelman v televíznom programe Total Access. „Jednu vec vám však povedať môžem a to o chlapovi, s ktorým som hrával každý deň počas poslednej sezóny. Jimmy Garoppolo je žrebec. Počas Bradyho absencie hral výborne. Má ten druh sebadôvery pištoľníka. Brett Favre a Aaron Rodgers majú tiež tento druh dôvery. Trénuje tvrdo, maká na sebe. Je ešte mladý, ale myslím si, že už teraz je to dobrý hráč.“

Môžu vyťažiť zo situácie

Veľa tímov bude počas leta zháňať nového quarterbacka. Prvú príležitosť budú mať už na drafte. Tento rok však draft ponúka prevažne kvalitné talenty do obrany, preto mnohí generálni manažéri siahnu aj po možnosti výmeny. Práve z tejto situácie môže vyťažiť New England. O Garoppola by mohli prejaviť záujem Cleveland Browns, San Francisco 49ers alebo Chicago Bears.

Julian Edelman chváli Jimmyho Garoppola
Zdroj: usatoday.com

Analytik Charley Casserly si myslí, že najpravdepodobnejšia je výmena medzi Patriots a Browns, ktorí súrne potrebujú nájsť franchise quarterbacka. „Garoppolo je spomedzi všetkých rozohrávačov, ktorých tento rok draft ponúkne, najlepší,“ povedal Casserly už pred istým časom. Dokonca bývalý quarterback Clevelandu Josh McCown si  myslí, že práve Garoppola bude chcieť priviesť manažér Browns počas nadchádzajúceho leta.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry