Najsledovanejšie finále roka je za dverami. Už túto nedeľu sa na štadióne NRG Stadium, ktorý je domovským stánkom Houstonu Texans, odohrá 51. edícia Super Bowlu, v ktorom na seba narazia najlepšie tímy z NFCAtlanta Falcons a z AFCNew England Patriots. Názory trénerov, odborníkov a fanúšikov sa rôznia. Vyhrať Lombardi Trophy však môže len jeden. Komu sa to nakoniec podarí zistíme už čoskoro. Ukončia Falcons sezónu snov tým najlepším spôsobom alebo Tom Brady získa už svoj piaty prsteň? Tu je naša predpoveď Super Bowlu LI.

Patriots vs Falcons

Čaká nás atraktívne finále, v ktorom padne určite veľký počet bodov. Oba tímy sa počas celej sezóny prezentovali najmä výbornými ofenzívnymi výkonmi. Zverenci trénera Billa Belichicka síce skončili v tabuľke pred svojim súperom, ten však ovládol ofenzívne štatistické ukazovatele. Útok Falcons bol najlepším v základnej časti NFL, ofenzíve Patriots patrilo druhé miesto. Aby sme boli féroví  treba dodať, že defenzívy oboch tímov nepatrili k tým najlepším v lige, no v tomto ukazovateli New England svojho súpera jednoznačne predčil.

Predpoveď Super Bowlu LI
Zdroj: dailysnark.com

Mierne väčšími favoritmi na víťazstvo v nadchádzajúcom Super Bowle, síce rozdiel je naozaj minimálny, sú hráči New England Patriots. V ich prospech hovoria dva fakty. Na jednej strane je ich defenzíva o kus cesty ďalej ako obrana Falcons. Staré známe pravidlo znie, že útok vyhráva zápasy, obrana tituly. Na strane druhej hráči New Englandu majú väčšie skúsenosti s veľkým finále. Tom Brady vyhral už štyrikrát trofej Vince-a Lombardiho, pričom trikrát bol vyhlásený aj za MVP zápasu. Ak by Brady v nedeľu vyhral piatykrát, vyrovnal by zápis najúspešnejšieho hráča v histórii NFL čo sa týka počtu titulov. Jediným hráčom, ktorý päťkrát vyhral Super Bowl je Charles Haley, hviezdny defenzívny end a linebacker San Francisca 49ers alebo Dallasu Cowboys.

Predpoveď Super Bowlu LI
Zdroj: sportingnews.com

Fanúšikovia Atlanty Falcons však určite nemusia smútiť. Ak niekto v tejto sezóne ukázal, že svojimi výkonmi dokáže konkurovať Bradymu, bol to quarterback Atlanty Matt Ryan. Práve medzi týmito dvomi hráčmi sa rozhodovalo aj o udelení MVP za prebiehajúcu sezónu. Bude preto záležať na tom, ako sa líder ofenzívy Falcons dokáže na posledný duel pripraviť. Predchádzajúce dva zápasy Atlanty v play-off ukázali, že Ryan by nemal mať s tým žiadny problém. Útok Falcons vo vyraďovacej fáze dokázal pokoriť jednu z najlepších defenzív na svete Seattle Seahawks, a v nasledujúcom stretnutí vyradili rozbehnutého Aarona Rodgersa a jeho Green Bay Packers. O niečo podobné sa budú snažiť aj v nedeľu. Prípravu zvládli na výbornú.

Náš tip: New England Patriots

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry