Quarterback Matt Ryan nedokázal priviesť Lombardi Trophy do Atlanty. Falcons v pondelok ráno podľahli New Englandu Patriots po predĺžení (28:34) a z piateho titulu sa tešili fanúšikovia v Bosotne. Najlepším hráčom Super Bowlu sa stal rozohrávač Tom Brady, cenu MVP za celú sezónu však vyhral rozohrávač Atlanty Falcons. Matta Ryana účasť v elitnej spoločnosti neteší.

Matta Ryana účasť v elitnej spoločnosti neteší
Zdroj: youtube.com

„Neexistuje nič, čo by som mohol v tejto chvíli povedať,“ skonštatoval Ryan po zápase pre televíziu ESPN. „Je to ťažká prehra a som veľmi sklamaný. Boli sme blízko k titulu. Počas zápasu sa nám podarilo urobiť to, čo sme si naplánovali. Ťažko preto hľadám slová, neviem čo na to povedať,“ dodal hráč, ktorý predĺžil sériu prehier víťazov MVP vo veľkom finále.

Je v nej aj Brady

Matt Ryan sa dostal do elitnej spoločnosti vďaka výbornej hre. Počas celej sezóny viedol ofenzívu Falcons skoro bezchybne. Od roku 1999 však hráč, ktorý získal cenu MVP za daný ročník a dostal sa do Super Bowlu, nedokázal ho vyhrať (naposledy vyhral MVP a Super Bowl running back Denveru Broncos Terrell Davis). Medzi hráčmi, ktorým sa podaril podobný kúsok ako tento rok Ryanovi, nájdeme aj meno aktuálneho víťaza Lombardi Trophy Toma Bradyho.

„Nenachádzam správne slová, prehrali sme si to sami,“ povedal 31-ročný rozohrávač. „Najmä v druhej polovici zápasu sme urobili sériu chýb, ktoré nás pripravili o víťazstvo. Proti tímu akým je New England sa musíte chýb vyvarovať. Najviac ma mrzí drive, ktorý nasledoval po One Side kope. Boli sme blízko k tomu, aby sme skórovali a rozhodli o svojom víťazstve. To sa nám ale nepodarilo.“

Matta Ryana účasť v elitnej spoločnosti neteší
Zdroj: ibtimes.com

Matt Ryan sa stal v poradí už ôsmym víťazom MVP, ktorý v Super Bowle prehral. Túto neslávnu, avšak elitnú spoločnosť začal budovať v roku 2001 Kurt Warner zo St. Louis Rams. Ďalšími členmi sú Rich Gannon (2002), Shaun Alexander (2005), Tom Brady (2007), Peyton Manning (2009 a 2013) a Cam Newton (2015).

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry