Tom Brady sa stal najúspešnejším quarterbackom v histórii NFL. Rozhodol o tom posledný Super Bowl, v ktorom New England Patriots porazili Atlantu Falcons až po predĺžení (34:28). Tím z Bostonu má v USA, ale aj na celom svete mnoho fanúšikov, ktorých posledný zápas sezóny potešil. Medzi fanúšikov Patriots patrí aj kapitán tamojšieho hokejového tímu. Zdeno Chára na adresu Toma Bradyho nešetril slovami chvály. Slovák mal to šťastie, že sa so samotným Bradym mohol stretnúť.

Zdroj: boston.com

„Mali sme spoločného kamaráta, ktorý nás zoznámil,“ povedal kapitán Bostonu Bruins pre Boston Herald. „Stretol som ho v New Yorku. Vtedy som hrával za Islanders (v rokoch 1997 a 1998). Rozprávali sme sa spolu po zápase. Bolo to veľmi prijemné a pohodové stretnutie,“ dodal hráč, ktorý v pozícii kapitána priviedol Boston k Stanley Cupu po dlhých 41 rokoch.

Neskrýva obdiv

Zdeno Chára na adresu Toma Bradyho
Zdroj: zimbio.com

Slovenský hokejový obranca je veľký fanúšik športu. Počas leta pravidelne absolvuje cyklistické preteky Tour de France. V mladosti okrem hokeja skúšal hrať aj basketbal a samozrejme ako väčšina hokejistov v USA pravidelne sleduje zápasy NFL. Chára dokonca priznal, že Tom Brady sa stal pre neho veľkým vzorom. Je to človek, od ktorého si Zdeno Chára berie príklad.

„Pred 20 rokmi ešte nebol super hviezda, síce mnohí tvrdili, že sa ňou stane,“ pokračoval obranca Chára. „Keď sa na to pozriem spätne, spoločný rozhovor mi naozaj toho veľa dal. Brady je človek, ktorého skutočne obdivujem. Všetká tá jeho vášnivosť a tvrdá práca, ktorú musel odviesť k tomu, aby bol tam, kde je. Urobil všetko preto, aby vyhrával.“

Tom Brady sa stal len druhým hráčom v histórii NFL, ktorý vyhral Super Bowl päťkrát a vôbec prvým rozohrávačom, ktorému sa to podarilo. Zároveň Brady a Bill Belichick sú prvá dvojica tréner a hráč, ktorí spolu získali päť titulov.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry