Defenzívny end Charles Johnson zostáva u Panthers. 30-ročný veterán v utorok podpísal so svojim staronovým zamestnávateľom nový dvojročný kontrakt. Johnson si každý rok zarobí 4,75 miliónov dolárov. Včera o tom informovala oficiálna stránka tímu. Rodák z Georgie pritom údajne odmietol lukratívnejšie ponuky a rozhodol sa zostať v Caroline aj za menšie peniaze.

Charles Johnson zostáva u Panthers
Zdroj: zimbio.com

„Mám ďalšie dva roky na to, aby som sa dokázal zlepšiť v tíme, ktorý mám rád,“ povedal pre oficiálny web Charles Johnson. „Chystám sa na ihrisku nechať všetko, čo viem a môžem. Mám rád túto skupinu hráčov, našich trénerov. Milujem tu každého, kto mi dopomohol ísť na vrchol. Je to proste len vernosť a lojalita k tímu, ktorý mi pomohol stať sa tým, čím som dnes,“ dodal.

Kapitán zostáva

Charles Johnson pôsobil posledné tri sezóny ako jeden z kapitánov tímu. V NFL hrá už 10 sezón a v historickej tabuľke Caroliny Panthers mu aktuálne patrí druhé miesto v počte sackov (67,5). Od roku 2010 do roku 2014 30-ročný defenzívny end zaznamenal 52,5 sackov a stal sa jediným hráčom v histórii Panthers, ktorý si pripísal deväť sackov v piatich po sebe idúcich sezónach.

Charles Johnson zostáva u Panthers
Zdroj: usatoday.com

„Je úžasné, že bude stále hrať u nás,“ okomentoval tréner Ron Rivera správu, že Charles Johnson zostáva u Panthers. „Charles celú svoju profesionálnu kariéru strávil tu v Caroline. Za tie roky sa ukázal ako skutočný líder a je jedným z dôvodov, prečo sa nám v uplynulých rokoch výrazne darilo. Teším sa, že Charles zostáva a bude opäť jedným z Panthers.“

Momentálne 30-ročný člen defenzívy si miestenku do NFL vybojoval na Univerzite v Georgii. V roku 2007 si ho skauti Caroliny Panthers vybrali v treťom kole z 83. miesta. Od sezóny 2010 nastupuje ako jeden zo štartujúcich defenzívnych endov Panthers. Charles Johnson doposiaľ odohral v NFL 131 zápasov, v ktorých zaznamenal 335 tackles a 20 získaných fumbleov, z toho tri získal minulú sezónu.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry