Posledná šanca, kde sa môžu talentovaní hráči ukázať pred nadchádzajúcim draftom je tzv. NFL Skauting Combine. Viac ako 300 mladíkov bude čeliť niekedy až nečakane tažkým úlohám. Minimálne jeden z nich však bude mať výhodu. Je ním bývalý linebacker Univerzity vo Wisconsine T.J. Watt, mladší brat hviezdy Houstonu Texans. Práve J.J. Watt pomáhal bratovi pripraviť sa na Skauting Combine. 27-ročný defenzívny end absolvoval rovnakú akciu v roku 2011.

J.J. Watt pomáhal bratovi pripraviť sa na Skauting Combine
Zdroj: si.com

„Hovoril mi, že je to šialené a mám byť sám sebou,“ povedal v sobotu mladší z bratov Wattovcov pre oficiálnu stránku NFL. „Povedal mi, že tu nebudem mať voľný čas, ani veľa času na spánok. Je to veľmi unavujúce, preto nemôžem byť lenivý. Na druhú stranu všetci tu budeme mať rovnaké podmienky. Už teraz vďaka bratovým radám si viem predstaviť aké to bude náročné.“

Nemá veľké očakávania

Práve v roku 2011 urobil J.J. Watt na rovnakej akcii posledný krok k tomu, aby ho nakoniec draftovali z vysokého 11. miesta. Aktuálne hráč Houstonu Texans na Skauting Combine naozaj zaujal. Neočakáva sa, že jeho brat bude draftovaný z takého vysokého miesta ani v prípade výborneho Combinu. Analytik NFL Daniel Jeremiah ho vo svojej analýze zaradil až na 34. miesto. T.J. Watt si to uvedomuje.

J.J. Watt pomáhal bratovi pripraviť sa na Skauting Combine
Zdroj: chron.com

„Najväčšiu radu akú mi brat dal bolo, aby som zostal sám sebou. Zásadná vec je už daná a tú už môžem zmeniť len ťažko. Nemám sa bezhlavo púšťať do všetkého, lebo viacerí chalani sa o to budú pokúšať. Jednoducho mám byť sám sebou a mám ľuďom ukázať aký som a čo je vo mne,“ dodal bývalý linebacker z Wisconsinu. T.J. Watt už má za sebou bench press, kde sa mu podarilo až 21 opakovaní so záťažou 102 kg, čím skončil na 8. mieste spomedzi 22 obrancov, ktorí sa bench pressu zúčastnili.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry