DeSean Jackson skončil u Redskins. Skúsený 30-ročný wide receiver si po troch sezónach, ktoré strávil v hlavnom meste, aktuálne hľadá nový tím, v ktorom sa pokúsi reštartovať svoju úspešnú kariéru. Najväčší záujem o jeho služby by mala mať podľa viacerých zdrojov Tampa Bay. Buccaneers hľadajú posilu do útoku a Jackson by sa ňou mohol stať. Aspoň podľa quarterbacka Jameisa Winstona.

DeSean Jackson skončil u Redskins
Zdroj: washingtonpost.com

„Už som sa s ním stretol a povedal som mu, že ho chceme. Verím tomu, že ho chceme,“ povedal Winston už vo februári pre Tampa Bay Times. „Myslím si, že by bol veľkým prínosom pre náš tím. Keď som vyrástal bol som veľkým fanúšik Eagles. Videl som, čo DeSean vo Philadelphii dokázal. Rovnako aj vo Washingtone hral výborne. Bol by som veľmi rád, keby bol súčasťou nášho tímu.“

Lukratívny tovar

DeSean Jackson skončil u Redskins. V poslednej sezóne 30-ročný widout síce dostával na ihrisku veľa priestoru, ale napriek tomu skóroval len štyri touchdowny. Hlavným dôvodom bol playbook Washingtonu a Kirk Cousins, ktorý často volil ako adresáta svojich prihrávok Jordana Reeda. Veľa tímov v NFL verí, že zmena prostredia môže Jacksonovi pomôcť. Okrem Tampy má o jeho služby záujem Dallas, New England, Philadelphia alebo Los Angeles.

DeSean Jackson skončil u Redskins
Zdroj: si.com

Podľa televízie ESPN pri Jacksonovom rozhodovaní budú hrať veľkú rolu peniaze. DeSean Jackson údajne od nového zamestnávateľa požaduje 10 – 12 miliónov dolárov ročne, čo znamená, že oproti minulému roku by si mal prilepšiť o tri milióny. Práve kvôli tomu sú Buccaneers najžhavejším kandidátom, pretože ich platový strop im v snahe uloviť 30-ročného widouta umožňuje minúť omnoho viac ako v prípade iných tímov.

DeSean Jackson bol draftovaný v roku 2008 v druhom kole z celkového 49. miesta. Za deväť rokov pôsobiacich v NFL hrával za Redskins a Philadelphiu Eagles. Práve v drese Eagles Jackson predvádzal najlepší futbal vo svojej profesionálnej kariére. Trh s voľnými hráčmi si vyskúša už druhykrát.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry