San Francisco 49ers reaguje na katastrofálnu sezónu veľkými zmenami v tíme. Tá posledná sa dotkla veterána v ofenzíve 49ers. Wide receiver Torrey Smith bol prepustený a vo veku 28 rokov si opäť vyskúša trh s voľnými hráčmi. Rovankú situáciu zažil už pred dvomi rokmi, kedy ako rekordér tímu opustil Baltimore Ravens. V tedy sa však Smith stal free agentom dobrovoľne.

Torrey Smith bol prepustený
Zdroj: ninersnation.com

„Je to spôsob, ktorým sa snažia tím dať dokopy,“ komentoval Smith príchod nového trénera ešte v priebehu minulého mesiaca. Rodák z Virginie veril, že o jeho služby budú mať v San Franciscu naďalej záujem. „Zatiaľ na to pozerám z diaľky. Shanahan sa snaží prispôsobiť svoj štýl hry pre silovejších hráčov. Už teraz sa teším na to, čo si pre nás pripravil,“ dodal hráč, ktorý nakoniec v plánoch nového trénera nefiguroval.

Strach o budúcnosť

Je to priam irónia, že práve Torrey Smith bol prepustený. Vo veku 28 rokov však stále má čo tímom ponúknuť. Skúsený wideout sa o svoju budúcnosť určite nemusí báť. Na druhú stranu sa však dá očakávať, že jeho ďalší kontrakt bude nižší a bude sa vzťahovať na pomerne kratšiu dobu. Pred dvomi rokmi sa Smith upísal 49ers na päť rokov a celkovo si mal prísť až na 40 miliónov dolárov.

Torrey Smith bol prepustený
Zdroj: espn.com

„Nebuďte prekvapení, ak sa vrátim už budúcu sezónu,“ napísal na Twitter 28-ročný už bývalý člen ofenzívy San Francisca. Torrey Smith v poslednej sezóne skóroval len tri touchdowny a pre svoj tím získal mizerných 267 yardov. Jeho odchod z tímu bol preto viac ako očakávaný. Vedenie 49ers má aktuálne dve možností ako nahradiť skúseného wideouta. Jednou z nich je samozrejme draft.

Ofenzívu San Francisca tak opúšťa ďalší hráč. Jeho strata však tím nemusí mrzieť. Určite bolestivejší je odchod quarterbacka Colina Kaepernicka, ktorý pred nedávnom vypovedal svoju zmluvu. Kaepernick už od dnes môže jednať s potenciálnymi záujemcami a oficiálne môže podpísať zmluvu už 9. marca, kedy sa otvára trh s voľnými hráčmi.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry