Do otvorenia trhu s voľnými hráčmi zostáva len pár hodín. Najväčšie meno na trhu, quarterback Dallasu Cowboys, stále nevie, kde bude pôsobiť najbližšie mesiace. Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans. 36-ročný quarterback sa v Indianapolise, kde aktuálne prebieha NFL Skauting Combine, stretol s majiteľom Dallasu Jerrym Jonesom. Podľa viacerých zdrojov sa obaja mali dohodnúť na ďalších krokoch.

Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans
Zdroj: chron.com

„Stále nie je vôbec isté, či Romo opustí Dallas alebo nie,“ povedal Clerence HillFort Worth Star-Telegram, ktorý sa včera stretol s majiteľom Dallasu. „Ak nakoniec odíde, tak určite neposilní Washington. V hre zostávajú Broncos a Texans, od ktorých Jones čaká ponuku na trejd.“ Väčšina zdrojov sa zhodla v tom, že Cowboys požadujú od Denveru alebo Houstonu výber na nadchádzajúcom drafte.

Tajomná dohoda

Mike KlisUSA Today včera priniesol zaujímavú informáciu. Týkať sa mala tajnej dohody medzi Jonesom a Romom, ktorá sa mala zrodiť práve pri stretnutí v Indianapolise. Podľa nej 36-ročný quarterback nebude pôsobiť v tíme, ktorý by mohol narušiť ambície Dallasu na zisk Super Bowlu. Tým sú vylúčené všetky tímy, ktoré pôsobia v divízii NFC East a vôbec v konferencii NFC.

Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans
Zdroj: si.com

„Musíme dodržať všetky pravidlá ligy. Zároveň však urobíme všetko preto, aby z toho vyťažil náš tím a samozrejme aj Tony. Áno, uzavreli sme tajnú dohodu, ale neporušili sme žiadne pravidlo NFL,“ povedal Jones pre USA Today. „Rovnaké dohody môžeme vidieť v rámci ligy každý rok. Nie je na tom nič divné. Ide len o to, že náš vzťah je viac ako priateľský.“

Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans

36-ročný rozohrávač stále nevie, kde bude pôsobiť. Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans, avšak Mike Klis spochybnil možnosť, že by Romo mohol hrávať v Houstone. Dôvod? Brock Osweiler a jeho mega zmluva, ktorú Osweiler podpísal minulé leto. V poslednej sezóne tento kontrakt zaručil bývalému rozohrávačovi Denveru plat vo výške 21 miliónov dolárov, budúci rok to bude 16 miliónov dolárov.

Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans
Zdroj: usatoday.com

„Hovoril som s hráčovým agentom a ten mi potvrdil, že Romo preferuje Denver,“ napísal Mike Klis. „Denver však nie je jediný tím, ktorý sa ho snaží získať. V Indianapolise sa dejú veľké veci a jednou z nich je aj vyjednávanie medzi zástupcami Cowboys a Texans. Túto môžnosť však neberiem v úvahu, pretože Osweiler má s Houstonom dlhodobý kontrakt a vedenie ho určite zo zmluvy nevykúpi.“

Nedôjde k výmene

Chris ChaseFox Sports si myslí, že k výmene vôbec nedôjde. Cena, ktorú požaduje Jerry Jones môže byť pre Denver privysoká a podľa informácii Chase-a má mačacie úmysly aj samotný generálny manažér Denveru Broncos John Elway. Ten údajne čaká na to, až Jones prepustí svojho hviezdneho quarterbacka, pretože žiadny tím nepôjde do riskantného trejdu, pri ktorom by mohlo stratiť viac ako získať.

Záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans
Zdroj: usatoday.com

„Žiadny tím nie je natoľko hlúpy, aby riskoval túto výmenu, a vedeniu Cowboys nezostane nič iné, len ho prepustiť,“ napísal Chase vo svojej analýze. „Všetko, čo zatiaľ Jones povedal, vedie k tomu, že ho prepustí a dávalo by to aj najväčší zmysel. Očakávam, že Tony Romo bude prepustený v priebehu siedmych dní. Dávam tomu šancu tak 98%. Určite sa však ešte môžeme tešiť na snahu Jerryho Jonesa vymeniť svojho franchise quarterbacka.“

Kde nakoniec 36-ročný rozohrávač skončí, ťažko predpovedať. Najväčší záujem o Tony Roma prejavili Broncos a Texans. V Denveri však už teraz majú v zostave dvoch mladých rozohrávačov, ktorí potrebujú zbierať skúsenosti – Trevor SiemianPaxton Lynch. Je však jasné, že Romo sa s pozíciou dvojky nezmieri. V hre sú potom aj San Francisco 49ers, Chicago Bears alebo Cleveland Browns, ktorí hľadajú kvalitného rozohrávača. Kde podľa vás Romo bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne?

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry