pondelok, 18. december 2017

Slovenská asociácia amerického futbalu - SAAF


Email:
info@saaf.sksaaf.sk

Oficiálny web: www.saaf.sk

TU NIECO TREBA DAT LEBO DLHY FB 😀

Facebook fanpage: fb.com/American.football.in.Slovakia

TEXT

Slovenské tímy

Bratislava Monarchs

americky futbal
Logo Bratislava Monarchs

Klubové farby: Kráľovská modrá, biela, zlatá

Email: monarchs@monarchs.sk

Štadión: ŠKP, M. Schneidera Trnavského, Bratislava – Dúbravka

Oficiálny web: www.monarchs.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/BratislavaMonarchs

Instagram: www.instagram.com/mnrxba

Najstarší klub amerického futbalu na Slovensku. Počas bohatej histórie hral vo viacerých súťažiach – ČLAF, CEI, HFL, AFL Div. I a samozrejme v domácich súťažiach SFL a SFL 7.

Cassovia Steelers

Klubové farby: modrá, zlatá

americky futbal
Logo Cassovia Steelers

Email: info@cassoviasteelers.sk

Štadión: Futbalové ihrisko TJ FK Vyšné Opátske, Vyšné Opátske – Košice

Oficiálny web: cassoviasteelers.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/CassoviaSteelers

Instagram: www.instagram.com/cs_steelers

Klub Cassovia Steelers bol oficiálne založený v novembri 2011, ako splnený sen niekoľkých nadšencov pre americký futbal. Od svojho vzniku až po súčasnosť klub pôsobí ako jediný zástupca Východného Slovenska v SFL. Veľkým posunom vpred bolo nadviazanie úzkej spolupráce s najbližším klubom v okolí – Miskolc Steelers. Hráči získali možnosť pôsobiť v tomto klube a získavať veľmi cenné prvé skúsenosti.

Na Slovensku sa Cassovia Steelers predstavila na MVK v roku 2012 a nasledujúci rok sme už nastúpili ako nováčik do SFL 7.

Neustála túžba po zlepšovaní sa a naberaní nových skúsenosti nás nútila hľadať viac príležitosti na hru, a tak v roku 2013 hosťovalo 15 našich hráčov v Miskolc Steelers, v Maďarskej lige – Divízia 1.

V tom istom roku sme v Košiciach vyhrali medzinárodný turnaj 7 vs 7 za účasti tímov Szilesia Rebels, Miškolc Steelers, Nyíregyháza Tigers a Cassovia Steelers a následne tretie miesto na Pohári Národov v Maďarsku, pri účasti klubov z Maďarska, Rumunska a Srbska.

V roku 2014 13 našich hráčov hralo v dresoch miskolckého tímu počas účinkovania v MAFSZ DIV.1, kde po tesnej prehre vo finále ukončili sezónu na 2. mieste.

Po pravidelných náboroch a nazbieraných skúsenostiach sme dostatočne “narástli”, aby sme mohli v roku 2015 opustiť SFL 7 a prihlásiť sa do SFL. Prechod do najvyššej slovenskej súťaže bol pre klub ťažkou skúškou, ale nevyhnutným krokom vpred.

PO PRAVIDELNÝCH NÁBOROCH A NAZBIERANÝCH SKÚSENOSTIACH SME DOSTATOČNE “NARÁSTLI”, ABY SME MOHLI V ROKU 2015 OPUSTIŤ SFL 7 A PRIHLÁSIŤ SA DO SFL.

V roku 2016 sme nadviazali ďalšiu spoluprácu so zahraničným klubom. Tým je ukrajinský Užgorod Lumberjacks, v ktorého dresoch päť našich hráčov pomáhalo pri domácich zápasoch a dopomohli Užhorodčanom k tretiemu miestu v ukrajinskej lige.

Našou snahou do budúcna je hlavne rozšíriť hráčsku základňu tímu, šíriť osvetu o americkom futbale, pomáhať malým a začínajúcim klubom z okolia. Dávať im pomoc a príležitosť, akej sa dostalo aj nám, a tým vybudovať pevné miesto americkému futbalu na východe Slovenska.

Žilina Warriors

Klubové farby: zelená, žltá, biela

americky futbal
Logo Žilina Warriors

Email: zilina.warriors@gmail.com

Štadión: Futbalové ihrisko Hričovské Podhradie, Hričovské Podhradie

Oficiálny web: warriorszilina.webnode.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/zilinawarriors

Instagram: www.instagram.com/zilinawarriors

Žilina Warriors je klub zo severného Slovenska, založený v roku 2010. Najväčším úspechom je 2. miesto v SFL 7 2014. Od roku 2015 klub prešiel na 11-tkový futbal a pôsobí v SFL.

Zvolen Patriots

Klubové farby: červená, modrá

americky futbal
Logo Zvolen Patriots

Email: info@patriots.sk

Štadión: Štadión Dukla, Banská Bystrica

Oficiálny web:

Facebook fanpage: www.facebook.com/zvolenpatriots

Instagram: www.instagram.com/zvolen.patriots

Zvolen Patriots patrí medzi zakladajúcich členov SAAF, v minulosti spolupracoval s tímom Ostrava Steelers, v posledných sezónach spolupracuje s Banskou Bystricou Daemons v SFL.

Nitra Knights

Klubové farby: biela, čierna, strieborná

americky futbal
Logo Nitra Knights

Email: nitra-knights@szm.sk

Štadión: Štadión FC Nitra, Nitra

Oficiálny web: www.nitra-knights.szm.com

Facebook fanpage: www.facebook.com/KnightsNR

Knights sú po Monarchs druhým najstarším tímom na Slovensku. Klub funguje s prestávkami cca. od roku 1997. „Nová“ éra začala v roku 2008. Nitra patrí k stáliciam slovenských súťaží, no na víťazstvo v niektorej z nich Rytieri stále čakajú.

Trnava Bulldogs

Klubové farby: modrá, žltá

americky futbal
Logo Trnava Bulldogs

Email: info@trnavabulldogs.sk

Štadión: ŠKP, M. Schneidera Trnavského, Bratislava – Dúbravka

Oficiálny web: www.trnavabulldogs.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/trnavabulldogs

Instagram: www.instagram.com/trnava_bulldogs

Klub Trnava Bulldogs bol oficiálne založený 26. novembra 2007. Od roku 2007 sa klub intenzívne zameriava na rozvoj amerického futbalu v meste Trnava a okolí. Počas svojej existencie sa klubu podarilo vybudovať zázemie potrebné na fungovanie klubu, ako je základné materiálne vybavenie, ihrisko, podmienky na zimnú prípravu a v neposlednom rade aj kvalitný trénerský tím, tvorený bývalými hráčmi amerického futbalu na profesionálnej úrovni. Pravidelne sa zúčastňujeme Slovenskej futbalovej ligy. V roku 2013 sme sa po prvý krát zapojili do veľmi kvalitnej Českej ligy amerického futbalu. Medzi naše úspechy patrí:

2. miesto v sezóne 2011 v SLAF7

4. miesto v sezóne 2012 v SLAF7

2. miesto v sezóne 2012 v SLAF

3. miesto v sezóne 2013 v ČLAF

1. miesto v sezóne 2013 v SLAF7

3. miesto v sezóne 2014 v ČLAF

1. miesto v sezóne 2014 v SLAF7

2. miesto v sezone 2015 v SFL

3. miesto v sezone 2015 v CLAF

1. miesto v sezone 2016 v SFL

3. miesto v sezone 2016 v CLAF

Každým rokom sa snažíme zlepšovať a veríme, že každú sezónu dokážeme podať lepší výkon ako tú predošlú. Tomu pomáha aj náš rozvíjajúci sa juniorský program odkiaľ čerpáme mladé talenty a chystáme ich na účasť v seniorských súťažiach. Neposlednou súčasťou nášho klubu je pravidelná organizácia eventov pre sponzorov, ktorý nám spolu s našimi fanúšikmi pomáhajú posúvať sa dopredu.

Tréningy  máme každý pondelok a stredu na Energu v Trnave, kde sú kondičné, behové a futbalovo zamerané tréningy a utorok, štvrtok máme posilňovňu. Doteraz sme zápasy hrávali na Energu, momentálne sme v jednaní so Sláviou Trnava, kde by sme mohli odohrať domácu časť českej ligy.

SPOJTE SA S NAMI!

NAJPOPULÁRNEJŠIE (POSL. 7 DNÍ)

Predsezónna abeceda – 1. časť (A – M)

V dnešnom článku Vám nevšednou formou priblížime názory jedného z našich redaktorov na blížiacu sa sezónu.  A  AFC South V divízii AFC South už dlhšiu dobu kraľovali...

Hľadáme nových redaktorov